Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Výkleky

Lom Výkleky se nachází 75km od Opavy. Nabízí potápění do maximální hloubky cca 8 metrů. Vstup do vody je pozvolný a tedy vhodný mimo jiné pro začátečníky.

Nejbližší termíny:

Zatopený kamenolom Výkleky se nachází mezi Lipníkem nad Bečvou a Olomoucí v blízkosti hlavní komunikace Olomouc-Ostrava. Voda v lomu nabízí potápěčům viditelnost od 2 do 10 metrů v závislosti na ročním období a podmínkách.

Pod vodou můžeme zamířit k atrakcím (vana-keson), auto, karavan, bus-zastávka, jízdní kolo, záchod, roura, …). Stejně tak je možné využít plato ukotvené v hloubce cca 7 metrů poblíž vstupu do lomu. Prohlídku podvodních atrakcí můžete shlédnout zde – video. Z ryb nás přivítají kapři, okouni a obzvláště při nočních ponorech úhoři. Na konci sezóny je zde vzáchný výskyt sladkovodních medůzek, kterých mohou být tisíce. 

Lom je během letní sezóny vyhledáván nejen potápěči, ale také „koupači“. I přes velikou návštěvnost tohoto lomu jsou zde prostorná parkovací místa na nezpevněném povrchu. POZOR! NA VYKRÁDÁNÍ AUT. Každou chvíli je na zemi rozbité sklo. Rozhodně nenechávejte v autech cennosti. U suchých obleků je výhoda vzít své doklady, telefon a klíček od vozu sebou pod vodu. U mokrých obleků doporučuji pořešit hlídání na parkovišti. 

Od parkoviště vede cesta za závoru k lomu cca 500 metrů k vodě.

Další cesty

Chorvatsko

Termín 5.-12.9.2020.
Potápěčská základna se nachází cca 200 metrů od oblázkové pláže. Ubytování doporučujeme v blízkosti základny, které nabízí snadný přístup k vodě a zároveň možnost večerních vycházek do nedalekého městečka.

více

Hostěradice

Krásný lom na jížní Moravě, který je ideální pro začátečníky. Nabízí hloubku do 12-13 metrů, peknou viditelnost a teplou vodu.

více

Bali

Tato pobytová akce v resortu nejlépe padne těm, kteří chtějí exotiku, relax, nějaké to potápění a v případě zájmu objevování indonéské kultury. Je tak ideální pro potápěče i nepotápěče.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.