Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Výkleky

Lom Výkleky se nachází 75km od Opavy. Nabízí potápění do maximální hloubky cca 8 metrů. Vstup do vody je pozvolný a tedy vhodný mimo jiné pro začátečníky.

Nejbližší termíny:

Zatopený kamenolom Výkleky se nachází mezi Lipníkem nad Bečvou a Olomoucí v blízkosti hlavní komunikace Olomouc-Ostrava. Voda v lomu nabízí potápěčům viditelnost od 2 do 10 metrů v závislosti na ročním období a podmínkách.

Pod vodou můžeme zamířit k atrakcím (vana-keson), auto, karavan, bus-zastávka, jízdní kolo, záchod, roura, …). Stejně tak je možné využít plato ukotvené v hloubce cca 7 metrů poblíž vstupu do lomu. Z ryb nás přivítají kapři, okouni a obzvláště při nočních ponorech úhoři. Na konci sezóny je zde vzáchný výskyt sladkovodních medůzek, kterých mohou být tisíce. 

Lom je během letní sezóny vyhledáván nejen potápěči, ale také „koupači“. I přes velikou návštěvnost tohoto lomu jsou zde prostorná parkovací místa na nezpevněném povrchu. POZOR! NA VYKRÁDÁNÍ AUT. Každou chvíli je na zemi rozbité sklo. Rozhodně nenechávejte v autech cennosti. U suchých obleků je výhoda vzít své doklady, telefon a klíček od vozu sebou pod vodu. U mokrých obleků doporučuji pořešit hlídání na parkovišti. 

Od parkoviště vede cesta za závoru k lomu cca 500 metrů k vodě.

Další cesty

EGYPT – Rudé moře

Potápění z lodi ve vodách Rudého moře. Korálové zahrady, vraky, žraloci, karety a občas i oceánští živočichové.

více

THAJSKO – KO LANTA

Potápění v Thajsku v oblasti Ko Lanta nabízí pestrý podvodní svět a teplou vodu. Akce je pobytového charakteru včetně výletů - vhodná i pro rodiny s dětmi.

více

Mexiko – „Cenotes“

Nový termín: listopad 2019
Mexiko je vhodné pro potápěče i nepotápěče. Budeme se potápět v průzračné vodě jeskynního systému a nahlédneme do tajuplné Mayské kultury.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.