Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Šífr – Sv.Heřmanice

Lom Šífr je půvabný a pro svou podvodní atmosféru okouzlující břidlicový lom.

Nejbližší termíny:

Termín připravujeme

Přibližně 20 km západně od města Opavy, kousek od obce Svobodné Heřmanice se nachází lom o délce téměř 500m, šířce 30-70m a maximální hloubce cca 36m.

Vesnice Svobodné Heřmanice proslula dlouholetou těžbou a zpracováním břidlice, díky níž také lom Šífr vznikl. Počátek těžby spadá do roku 1842. S přestávkami se těžilo až do 50. let minulého století a postupně se lom zatopil vlivem spodních vod. Malebná krajina, čistá a průzračná voda spolu s množstvím podvodních atrakcí vybízí k návštěvě tohoto lomu nejen milovníky potápění.

Pod vodou občas narazíte na rybku, ale hlavní náplní ponoru je mystická atmosféra vzhledem k profilu stěn připomínající nekonečnou cestu napříč korytem. Při podvodním putování narazíte na vrak auta, keson (dříve sloužící k pokusům), studnu, telegrafní sloup, mořskou panu atd.

Vzhledem k hloubce a celoročně nízké teplotě vody je tento lom lahůdkou pro techničtější ponory. V případě rekreační konfigurace je potřeba dobře zvážit profil a průběh ponoru.

Viditelnost zde hodně kolísá, ale budete-li mít štěstí, můžete se dole dočkat i 10 metrové viditelnosti.

Další cesty

Bali – resort

Tato pobytová akce v resortu nejlépe padne těm, kteří chtějí exotiku, relax, nějaké to potápění a v případě zájmu objevování indonéské kultury. Je tak ideální pro potápěče i nepotápěče.

více

MALEDIVY – safari

Potápění a pobyt na lodi (all-inclusive). Jedna z nejluxusnějších lodí Malediv. Plný servis na lodi - skvělé jídlo, ponory, relax na písečných plážích, návštěva rybářské vesnice,...

více

EGYPT – Rudé moře

Potápění z lodi ve vodách Rudého moře. Korálové zahrady, vraky, žraloci, karety a občas i oceánští živočichové.

více

THAJSKO – KO LANTA

Potápění v Thajsku v oblasti Ko Lanta nabízí pestrý podvodní svět a teplou vodu. Akce je pobytového charakteru včetně výletů - vhodná i pro rodiny s dětmi.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

Termíny dle domluvy

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.