Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Mexiko – „Cenotes“

Termín: prosinec 2023
Mexiko je vhodné pro potápěče i nepotápěče. Budeme se potápět v průzračné vodě jeskynního systému a nahlédneme do tajuplné Mayské kultury.

Nejbližší termíny:

  • 18. 11. 2022 - 26. 11. 2022
Cena bude upřesněna Mám zájem

Mexico – Yucatán (poloostrov)

Cestovatelům nabízí Mexiko rozlohu téměř 2 miliónů km2. Naší cestou však bude turisticky nejbezpečnější, historicky nejnavštěvovanější a potápěčsky nejzajímavější oblast, a tou je okolí města Tulum / Puerto Aventuras (cca 80 km jižně od města Cancun).

Slovo potápění se zde pojí s jeskyním systémem, kde je možno okusit jeskyní potápění i u začátečníků, tedy potápěčů s licencí OWD. Převážně se tedy budeme potápět v tzv. Cenotech (https://cs.wikipedia.org/wiki/Cenote). Ihned po vstupu do vody Vás okouzlí světelné paprsky a nejrůznější odstíny modré, které si razí cestu křišťálově průzračnou vodou. Při pohledu do jeskyně stačí rozsvítit světlo a před Vámi se otevře prostor s viditelností až 80 metrů. Atmosféru pak dodají krasové útvary (stalagnit, stalaktit, stalagnát), které zde spočívají z dob, kdy v těchto místech žádná voda nebyla. Mísí se zde sladká a slaná voda (haloklina) s teplotou okolo 24–26 0C. Cenotů je zde spousta, a tak každý ponor nabídne něco nového. Výjezdy k cenotům jsou v ceně a plánují se vždy dva ponory za den. V případě zájmu je možno uskutečnit také ponory v moři na útesu nebo speciálně se žraloky (Bull sharks).

Během pobytu doporučujeme věnovat 3 celé dny (po domluvě možno změnit) Mayským památkám. Navštívíme ruiny přímo v Tulum nebo popojedeme autem na Chichen Itza, Coba, Muyil, Ek Balam nebo do parku Xel Ha i Xcaret Eco Theme park. Mimo potápění a poznávání úchvatné Mayské kultury se můžeme povalovat na nekonečných písečných plážích s nějakou tou koupačkou a drinkem na baru.

 

CENA ZAHRNUJE: Ubytování (8 nocí), Potápěčský program (8 ponorů v cenotech)

 

CENA NEZAHRNUJE: letenky, fakultativní výlety (doporučujeme však zapůjčení auta 70,- USD/auto/den a benzín 16Kč/1l, půjčení potápěčského materiálu, pojištění, stravování (ceny jako v ČR), potápění nad rámec programu (BULL SHARKS či na reefu za 100-120USD), vstup do přírodních parků, pro nepotápěče vstup do cenotů (15-25USD).

Další cesty

EGYPT – vraková cesta (sever)

TERMÍN: 13. - 20.5.2023
Safari týden v Rudém moři. Trasa je zaměřena na vraky, ale chybět nebude ani fauna a flora.

více
potápění u opavy

Šífr – Sv.Heřmanice

Lom Šífr je půvabný a pro svou podvodní atmosféru okouzlující břidlicový lom.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.