Potápěčské lokality

potápění v Česku - potápění po celém světě

Mexiko – Cenoty

Nejbližší termíny:

Dle aktuální nabídky CK

Cena bude upřesněna dle nabídky CK Mám zájem

Mexico – Yucatán (poloostrov)

Cestovatelům nabízí Mexiko rozlohu téměř 2 miliónů km2. Naší cestou však bude turisticky nejbezpečnější, historicky nejnavštěvovanější a potápěčsky nejzajímavější oblast, a tou je okolí města Tulum / Puerto Aventuras (cca 80 km jižně od města Cancun).

Slovo potápění se zde pojí s jeskyním systémem, kde je možno okusit jeskyní potápění i u začátečníků, tedy potápěčů s licencí OWD. Převážně se tedy budeme potápět v tzv. Cenotech (https://cs.wikipedia.org/wiki/Cenote). Ihned po vstupu do vody Vás okouzlí světelné paprsky a nejrůznější odstíny modré, které si razí cestu křišťálově průzračnou vodou. Při pohledu do jeskyně stačí rozsvítit světlo a před Vámi se otevře prostor s viditelností až 80 metrů. Atmosféru pak dodají krasové útvary (stalagnit, stalaktit, stalagnát), které zde spočívají z dob, kdy v těchto místech žádná voda nebyla. Mísí se zde sladká a slaná voda (haloklina) s teplotou okolo 24–26 0C. Cenotů je zde spousta, a tak každý ponor nabídne něco nového. Výjezdy k cenotům jsou v ceně a plánují se vždy dva ponory za den. V případě zájmu je možno uskutečnit také ponory v moři na útesu nebo speciálně se žraloky (Bull sharks).

Během pobytu doporučujeme věnovat 3 celé dny (po domluvě možno změnit) Mayským památkám. Navštívíme ruiny přímo v Tulum nebo popojedeme autem na Chichen Itza, Coba, Muyil, Ek Balam nebo do parku Xel Ha i Xcaret Eco Theme park. Mimo potápění a poznávání úchvatné Mayské kultury se můžeme povalovat na nekonečných písečných plážích s nějakou tou koupačkou a drinkem na baru.

 

V případě zájmu o tuto destinaci:

  • zprostředkovává: CESTOVNÍ AGENTURA Mgr. Michal Otýpka, IČO: 06305041
  • pořádá: CESTOVNÍ KANCELÁŘ ORCA DIVING s.r.o., IČ: 26445344

Další cesty

potápění u opavy

Šífr – Sv.Heřmanice

Lom Šífr je půvabný a pro svou podvodní atmosféru okouzlující břidlicový lom.

více

Borek

Lom - Borek proslul mezi potápěči svou hloubkou a v poslední době dobrou viditelnosti.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

Termíny dle domluvy

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.