Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Komodo – BALI

Výprava za "KOMODSKÝMI DRAKY" a panenským podvodním světem, kde nebudou chybět karety, manty, žraloci a korálové zahrady.

Nejbližší termíny:

červen 2020

na dotaz dle aktuální ceny CK Mám zájem

KOMODO – BALI

Národní park Komodo je na seznamu světového dědictví UNESCO a poskytuje tak potápěčům neporušené korálové zahrady. Vzhledem k obrovské biodiverzitě v mořích Indonésie, můžeme též narazit na nové druhy ryb. Koho omrzí pestrý makro život, ten se může kochat proplouváním mezi hejny korálových ryb, pozorováním mant, žraloků útesových, karet a delfínů. V průběhu srpna je veliká šance vidět měsíčníky (MOLA MOLA).

Období sucha je zde od dubna do listopadu a jedná se o hlavní turistickou sezónu v této oblasti. Voda kolísá mezi 20 – 250C (na severu dosahuje 280C) a je potřeba počítat se studenými proudy. Nejlepší viditelnost bývá od listopadu do ledna.  Potápět se ne Komodu je tak možné téměř po celý rok pokud se nezalekneme rozbouřenější hladiny od ledna do března.

Vzhledem k dosažení potápěčsky nejzajímavějších míst, vyplouváme na safari lodi, kde je zajištěno ubytování v jedné z pěti kajut po dvou lidech. Loď je maximálně způsobilá k plavbě v daných oblastech. Má 2 doprovodné čluny se závěsnými motory. První člun (3,5 metru) slouží k přepravě pasažérů na krátké vzdálenosti do přístavů a na pláže, druhý (sedmi metrový) slouží k potápění a k jízdám na vodních lyžích a wakeboardu. Na lodi jsou také k dispozici 2 mořské kajaky.

Harmonogram je vždy přizpůsoben Vašim požadavkům. Safari na lodi je 8 dnů včetně nalodění a vylodění. Ideálním okořeněním této akce je pobyt na Bali nebo Nusa Penidě na dvě až tři noci s možností potápění na lokalitách, které jsou považovány za celosvětově nejlepší pro potápění s MOLA MOLA. Vzhledem k příletu/odletu na Bali je možné také uspořádat celodenní výlety na Bali.

 

CENA ZAHRNUJE:

pozemní transfery, 1x noc v hotelu se snídaní v Denpasaru, doprava na Nusa Penidu, 4 noci na Nusa Penidě se snídaní, uvítací večeře na Nusa Penidě, 1x výlet na Crystal Bay, 6x ponor s oběděm na Nusa Penidě, vnitrostátní letenka v Indonésii, ubytování na safari lodi (all inclusive) včetně potápění, služby průvodce

 

CENA NEZAHRNUJE:

cesta na/z letiště v ČR, mezinárodní letenka Praha/Vídeň – Denpasar, potápěčské a cestovní pojištění, vstup do parku NP Komodo (cca 140 USD).

 

Vyhrazujeme si právo na změnu ceny a programu v závislosti na změnách letecké společností.

 

Další cesty

Borek

Lom - Borek proslul mezi potápěči svou hloubkou a v poslední době dobrou viditelnosti.

více
potápění u opavy

Šífr – Sv.Heřmanice

Lom Šífr je půvabný a pro svou podvodní atmosféru okouzlující břidlicový lom.

více

Chorvatsko – Kornati

Prodloužený víkend v září 2021.

více

Výkleky

Lom Výkleky se nachází 75km od Opavy. Nabízí potápění do maximální hloubky cca 8 metrů. Vstup do vody je pozvolný a tedy vhodný mimo jiné pro začátečníky.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

Termíny dle domluvy

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.