Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Horní Cerekev

Lom Horní Cerekev je další z pokladů malebného kraje Vysočina.

Nejbližší termíny:

Termín připravujeme

Nachází se v nadmořské výšce 597 m, přibližně v polovině vzdálenosti mezi městem Pelhřimov a Telč.

K zatopení lomu došlo kolem roku 1980, kdy zde skončili těžební práce. Poté lom sloužil jako zdroj pitné vody, a proto zde potápění bylo zakázáno, až do roku 2003.

Dnes je lom přístupný široké veřejnosti a stal se cílem nejen potápěčů.

Lom má proměnlivou hloubku, převážná část je ve 13m, nejhlubší část se nachází cca ve 22m. Stěny a dno jsou kamenité a jsou pokryty proměnlivou vrstvou sedimentu. Okolí lomu je zarostlé smíšeným porostem dřevin.

Na okraji lomu je vytvořena potápěčská základna s pohodlným přístupem do vody. Nově je zde také vytvořeno výcvikové plato, které usnadňuje výcvik nových potápěčů.

Atrakce pod vodou: pomníček po utonulém potápěči (4m), potopená loďka délky cca 5 metrů cca ve (20m), figura vodníka (6m), námořní kotva (9m), dubový sud (12m),  „žebřiňák“ – dřevěný vůz pro koně (9m), dřevěný žralok o délce 5 metrů cca v hloubce 4m.

Fauna a flóra: okouni, bělice, štiky, kapři, úhoři, sumec, kolonie slávek

Viditelnost: proměnlivá od 2 – 6 metrů

Další cesty

Bali – resort

Tato pobytová akce v resortu nejlépe padne těm, kteří chtějí exotiku, relax, nějaké to potápění a v případě zájmu objevování indonéské kultury. Je tak ideální pro potápěče i nepotápěče.

více

MALEDIVY – safari

Potápění a pobyt na lodi (all-inclusive). Jedna z nejluxusnějších lodí Malediv. Plný servis na lodi - skvělé jídlo, ponory, relax na písečných plážích, návštěva rybářské vesnice,...

více

EGYPT – Rudé moře

Potápění z lodi ve vodách Rudého moře. Korálové zahrady, vraky, žraloci, karety a občas i oceánští živočichové.

více

THAJSKO – KO LANTA

Potápění v Thajsku v oblasti Ko Lanta nabízí pestrý podvodní svět a teplou vodu. Akce je pobytového charakteru včetně výletů - vhodná i pro rodiny s dětmi.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

Termíny dle domluvy

 *

+ 3 = 5




Pole označená * jsou povinná.