Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

EGYPT – Rudé moře

Potápění z lodi ve vodách Rudého moře. Korálové zahrady, vraky, žraloci, karety a občas i oceánští živočichové.

Nejbližší termíny:

na dotaz

na dotaz dle aktuální ceny CK Mám zájem

Pro Česko, ale i celou Evropu je oblast Rudého moře nejbližší potápěčskou destinací, která nabízí barevnou a druhovou rozmanitost podvodního světa, velmi podobnou Indickému oceánu. Potápěčské lokality v rámci Egypta najdeme po celé délce Rudého moře od severně položeného Sinajského poloostrova, až po Sudánskou hranici. Vzhledem k velké rozloze se připravují konkrétní trasy pro tzv. „potápěčské safari lodě“* a tím vznikají potápěčsko-tématicky cesty. Podvodní dobrodružství v nejseverněji položeném korálovém moři na světě, může být obohaceno o vraky (nejen) z II. světové války, ale také pelagické paryby a ryby.

 

Hlavní trasy: (tyto trasy je možno pozměnit na základě úrovně potápěčů nebo dle tématem specificky zaměřené trasy)

 

  • VRAKY SEVERU – trasa zaměřená na vraky, která začíná v Hurghadě a směřuje přes Shaab El Erg k Abu Nuhas a dále k nejsevernějšímu bodu této trasy – vraku SS Thistelghorm (zapsanému v UNESCO). Z dalších vraků: Rosalie Muller, Kimon M, Chrisoula, Carnatic, Ghiannis D, Minia.

 

  • BROTHER´S a DEADELUS  – trasa začínající opět v Hurghadě (není podmínkou). Hlavním lákadlem této trasy jsou ostrovy Big Brother a Small Brother, které upoutají již svými korálovými stěnami padajícími do 80 metrové hloubky, ale hlavně vysokou šancí vidět hejna žraloků kladivounů (také útes Deadelus). Dále se zde vyskytují žraloci útesoví a žralok liščí. Vzhledem k velké vzdálenosti od pobřeží a nedostupnosti pro jednodenní hotelové lodě je zde výjimečně možno spatřit také manty a žraloka velrybího. Další zastávkou může/nemusí být útes Deadelus vzdálený cca 170 km od „bratrů“. Pro milovníky vraků se nabízí přímo na Brother´s vrak Numibie a při cestě zpátky mystický Salem Expres potopený v roce 1991. Pro milovníky korálů bude na zpáteční cestě poutavý ponor u Panorama reef.

 

  • St´Johns – tentokrát trasa začíná v oblasti Marsa Alam neboť se přeplouvá k útesům St. John´s, které se nachází na samém jihu Egyptské části Rudého moře. Hlavním lákadlem jsou korálem bohatě obrostlé stěny útesů padajících do velkých hloubek. Časté proudy a místní prostředí nahrává velkým hejnům ryb (tuňáci, kranasové, barakudy, aj.) a parybám. Mezi lahůdku posledních let patřil žralok dlouhoploutvý, který brouzdá těsně pod hladinou v blízkosti potápěčských lodí a vzhledem k jeho drzé povaze se často předvádí před objektivy foťáků a kamer. Samotná trasa s sebou přináší spoustu lokalit zaměřených na barevný podvodní svět (např. Paradise reef) a lokalitu, kde se často zdržují delfíni dlouholebí.

 

*SAFARI LOĎ je termín, kterým se označuje potápěčská loď, která umožňuje trávit na moři několik nocí. Nejedná se tedy o jednodenní kajutové lodě, které se musejí vracet každý večer do svého přístavu a vy musíte odstrojovat a přenášet potápěčskou výstroj. Standardně tyto lodě nabízejí kajuty po 2-3 osobách s vlastní koupelnou a WC. Maximální kapacita pro cestující (potápěče) je dle typu lodě okolo 20 osob. Početná posádka lodě se stará o maximální komfort včetně stravování (all inclusive). Samozřejmostí je potápěčský servis, který poskytuje láhve, olovo a vzduch (popř. nitrox) na 3-4 ponory denně. 

 

M/Y Aphrodite – 

M/Y Aphrodite je moderní potápěčské jachta postavená potápěči pro potápěče s kapacitou až 23 míst pro potápějící v 11 prostorných kabinách. 11 dvoulůžkových kajut s vlastní koupelnou. Každá kajuta má individuálně ovládané klimatizační zařízení, minibar, postele vedle sebe. M/Y Aphrodite nabízí 6 dvoulůžkových kabin v dolním podlaží a 1 pohodlné apartmá s manželskou postelí velikosti Queen + malá pohovka. V prostředním patře a v horním podlaží jsou další 4 kabiny s velkými okny s výhledem na moře. M/Y Aphrodite má oddělené místnosti a koupelny pro posádku a klienty. Na lodi je dále salón s komfortní sedačkou, s klimatizací, barem a velkou televizí. Další místností je jídelna, kde se nachází dva samostatné stoly a prostor na jídlo, až pro 24 hostů.

 

CENA ZAHRNUJE:

  • Letenku a letištní taxy, transfery (letiště-přístav), all inclusive (pobyt na lodi s plnou penzí, nealkoholické nápoje + kávu a čaje), 6 dní potápění (3 až 4 ponory denně + zátěž a potápěčské láhve), potápěčského průvodce.

CENA NEZAHRNUJE:

  • Egyptské vízum 25 USD, spropitné posádce 40 EUR (bakšiš), feet 17 EUR (poplatek za safari), cestovní a potápěčské pojištění, půjčení potápěčského materiálu (vyjma kurzistů OWD), cesta na letiště a zpět v ČR., palivový příplatek dle trasy

 

Vyhrazujeme si právo na změnu ceny a programu v závislosti na změnách letecké společností.

Další cesty

Bali – resort

Tato pobytová akce v resortu nejlépe padne těm, kteří chtějí exotiku, relax, nějaké to potápění a v případě zájmu objevování indonéské kultury. Je tak ideální pro potápěče i nepotápěče.

více

MALEDIVY – safari

Potápění a pobyt na lodi (all-inclusive). Jedna z nejluxusnějších lodí Malediv. Plný servis na lodi - skvělé jídlo, ponory, relax na písečných plážích, návštěva rybářské vesnice,...

více

THAJSKO – KO LANTA

Potápění v Thajsku v oblasti Ko Lanta nabízí pestrý podvodní svět a teplou vodu. Akce je pobytového charakteru včetně výletů - vhodná i pro rodiny s dětmi.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

Termíny dle domluvy

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.