Cesty za potápěním

potápění v Česku - potápění po celém světě

Borek

Lom - Borek proslul mezi potápěči svou hloubkou a v poslední době dobrou viditelnosti.

Nejbližší termíny:

Termín připravujeme

Lom se nachází u vesnice Borek na cestě z Golčova Jeníkova směrem na Chotěboř. Nadmořská výška je něco málo přes 400 m.n.m. a maximální hloubka lomu je 35 metrů. Zajímavostí je neustále se zvyšující hladina vody. Při vstupu pod vodou nejdříve narazíte na bránu a za ní na plato s hloubkou cca 6 metrů. Na konci plata je hrana a stěna padající do cca 20 metrů. V hloubce kolem 22 metrů je další plato, které zároveň tvoří ochoz kolem celého lomu. Na další hraně se můžete překlopit do hloubky cca 32 metrů, kde narazíte na dno lomu.

Hlavní atrakcí pod vodou je autobus IKARUS, který odpočívá na dně. Potopen byl v roce 2003 a je ho možno proplouvat díky vybitým sklům a otevřeným dvěřím 🙂 . Dalšími objekty pod vodou jsou: člun Pálava, Wartburg, „Ponorka“, … Pokud je libo rybičky, pak v jížní části lomu najdeme zatopený les, kterým se dá proplouvat. V lomu narazíme na štiky, candáty, bělice, raky, okouny a při štěstí na sumce.

Viditelnost, jak už to bývá, je hodně závislá od ročního období. V zimě dosahuje viditelnost až 15 metrů.

 

Další cesty

Chorvatsko

Termín 5.-12.9.2020.
Potápěčská základna se nachází cca 200 metrů od oblázkové pláže. Ubytování doporučujeme v blízkosti základny, které nabízí snadný přístup k vodě a zároveň možnost večerních vycházek do nedalekého městečka.

více

Výkleky

Lom Výkleky se nachází 75km od Opavy. Nabízí potápění do maximální hloubky cca 8 metrů. Vstup do vody je pozvolný a tedy vhodný mimo jiné pro začátečníky.

více

Hostěradice

Krásný lom na jížní Moravě, který je ideální pro začátečníky. Nabízí hloubku do 12-13 metrů, peknou viditelnost a teplou vodu.

více

Bali

Tato pobytová akce v resortu nejlépe padne těm, kteří chtějí exotiku, relax, nějaké to potápění a v případě zájmu objevování indonéské kultury. Je tak ideální pro potápěče i nepotápěče.

více

Mám zájem o:

 *

 *

 *

Termíny dle domluvy

 *

+ 3 = 5
Pole označená * jsou povinná.